Jdi na obsah Jdi na menu
 


Z pohádky do pohádky

     Také v letošním školním roce 2011/12 jsme pokračovali v projektu „z pohádky do pohádky“, který je součástí celostátní akce „Celé Česko čte dětem“. Celý rok jsme četli z knihy Zákeřné keře. Závěrečné ohodnocení snahy dětí bylo ukončeno slavnostním předáním cen a shrnutím všeho,  co jsme s knížkou prožili  proběhlo 12.6.2012 ve všech třídách místní ZŠ. Za svou snahu děti dostaly knížku od Miloše Kratochvíla „Krtčí metro“ záložku a malou sladkost.

 

 

 

Závěrečná zpráva k dotaci Skipu10 na projekt

„Z pohádky do pohádky“.

 

     Projekt probíhal od 1. 9. 2009 do 31. 5. 2010 v mateřské školce ve Vřesině. Cílem projektu bylo podpořit četbu dětí s rodiči doma, a také se naučit plnit domácí úkoly a vrátit je zpět do školky.

     Dětem jsem do školky přinášela každý měsíc pohádku, která byla zaměřena na to téma, které měli určeno na daný měsíc ve školce. Úkolem dětí bylo přečíst si doma pohádku a dle jednotlivých tříd omalovánku, která byla na druhé straně pohádky, vymalovat, domalovat nebo nakreslit obrázek z přečteného textu. Každý měsíc jsem pak těm dětem, které úkol splnily, dala malou odměnu (bonbon, lízátko, tužku…).  Do projektu se zapojilo celkem 71 dětí z MŠ. Ne vždycky se podařilo dětem pohádku odevzdat. Během roku však nebyl nikdo, kdo by neodevzdal pohádku alespoň jednou.    

     Dotaci jsem využila na zakoupení 71 pohádkových sešitů, které děti dostaly jako odměnu za celoroční práci. Tuto odměnu dostaly děti poprvé, a to díky grantu 2 000,- Kč. Odměna jim byla slavnostně předána v sále MŠ, kde jsme si nejprve všechny pohádky připomněli. Byla jsem mile překvapena, že si děti pohádky z celého roku pamatovaly. Do pohádkového sešitu jsem jim vlepila oznámení, že tato knížka je získána za podpory regionální pobočky Skip Moravskoslezského a Olomouckého kraje.

 

 

2011/12

Datum: 22. 6. 2012
Fotografií: 8
Složek: 0

Z pohádky do pohádky

Datum: 25. 8. 2010
Fotografií: 9
Složek: 0