Jdi na obsah Jdi na menu
 


Noc s Andersenem

noc2011_plakat_skanska1.jpg

  Z pátku 1.4.na sobotu 2.4.2011 se konal už jedenáctý roční „Noci s Andersenem“. Ve vřesinské knihovně jsme spali podruhé. Prožili jsme první ze tří pohádkových nocí letošního roku. Pro velký zájem dětí budou další dvě následovat následující dva týdny. Na první noci nás spalo 19 dětí, jedna knihovnice + 1 dobrovolnice. Celý večer se nesl v duchu pohádek Václava Čtvrtka, který by se 4. dubna dožil 100 let. Sešli jsme se v 18 hodin, rozcházeli se ráno v 8 hodin. V programu nechyběla přehlídka masek, usazování nové cedule u stromu pohádkovníku, který jsme zasadili v loňském roce, návštěva starosty obce Ing. Jiřího Kopeně s paní, kteří četli dětem na dobrou noc, místního hasiče pana Vlastimila Kudely, který nám nejen povyprávěl o nebezpečích při požárech, ale také jsme si mohli vyzkoušet hasičské oblečení. Aby se nám dobře usínalo na dobrou noc nám přišla zahrát ukolébavky žákyně 3. třídy místní ZŠ Karolína Chovancová. Usínali jsme kolem půl druhé v noci. Ráno nás čekala dobrá snídaně, povykládali jsme si, o čem se nám v noci zdálo a se spoustou krásných a věřím, že i nezapomenutelných dojmů jsme se rozcházeli domů.  Foto: Barbora Šeberová             

 

 

noc-a-noc.jpgHlášení spáčů z Vřesiny!
     V knihovně nás spalo 11 dětí, nejmladšímu bylo 7 let a nejstaršímu 10 let a také dva dospělí, knihovnice + 1 dobrovolnice. Knihovnu jsme si rozdělili na dvě části, ložnici děvčat a ložnici chlapců. Program začal v 18 hodin v knihovně. Jelikož jsme zahajovali první ročník „Noci s Andersenem“, řekli jsme si něco o slavném spisovateli H. K.          Andersenovi, kdo byl a jaké pohádky psal. Aby se nám lépe spalo, dostaly děti „hajánky“- polštářky s pohádkovými motivy, které jsme si navzájem podepsali, abychom měli památku na všechny členy první pohádkové noci v knihovně.
     Poté následovalo sázení stromu-„pohádkovníku“ a připevnění cedulky, kdo, kdy a za jakým účelem strom sadil. Stromek nám přišel slavnostně zasadit místní zahradník, takže děti dostaly i odborný výklad k tomu, jak zasadit strom, jak se o něj dobře starat, aby nám z něj vyrostl krásný strom. Při této příležitosti jsme si zakoupili a vyzdobili i konev, kterou budeme mít v knihovně a kterou budeme strom pravidelně zalévat a také měřit, abychom věděli, jak nám roste.
     Mezi další návštěvníky, kteří se na nás přišli podívat byli zástupci obce, zástupci místního hasičského sboru, takže jsme volili „miss  hasič“. (ocenění pro toho, komu nejlépe slušel celý „mundur“- hasičská uniforma). O náš klidný spánek se postarala místní policie, která mezi nás také přišla a hlídala knihovnu celou noc. Mezi tím proběhla večeře a příprava na spánek. Společně jsme zaslali pozdrav všem ostatním knihovnám a také vyrobili ozdoby, kterými jsme ráno strom pohádkovník nazdobili. Na dobrou noc jsme si četli pohádky H.K. Andersena a ráno po snídani, než jsme se rozešli, jsme posílali spousty bublin z bublifuků do všech stran všem dětem, které trávily noc v knihovně tak jako my.

 

 

 

NOC S ANDERSENEM - 2011

Datum: 5. 4. 2011
Fotografií: 46
Složek: 1

Noc s Andersenem

Datum: 5. 4. 2010
Fotografií: 8
Složek: 1